| GabyDany a întrebat:

Funda pentru cel mai argumentat răspuns!

Xbox one S sau PlayStation 4 slim?

De ce?

Nu veniți cu argumente penibile precum "PlayStation are hardware de 20 de ori mai puternic"

Same Shit, au fps-urile blocate la 30.

In special vreau sa joc FIFA 18 și naruto shippuden ultimate ninja storm 4 Road to boruto, un wwe.

Ați prins ideea, jocuri de genul.

Pe scurt care consola e mai Ok pentru un casual gamer?

Am un televizor simplu, ceva 2k de 80 de cm...

Răspuns Câştigător
| udrescuf a răspuns:

Salut ti-as recomanda ps4 slim pentru ca este mai modern citeste mai bine dvd-urile, playStation 4 costa 399 de dolari, cu 100 mai putin decat Xbox One, uite aici niste motive: http://www.yoda.ro/......video.html

| GabyDany explică (pentru udrescuf):

AM zis XBOX ONE S, e mare diferența dintre ONE și ONE S, ONE S e și 4K, costa și 1050 lei...

| GabyDany explică (pentru udrescuf):

Mai bine nu îmi răspundeai frate, îți mulțumesc ca îți dai și tu cu părerea dar las-o balta...
Cum poți sa compari Xbox one S cu ps 4 pro?
Ps 4 pro este concurenta lui Xbox one x
e ca și cum compar iPhone x cu Samsung galaxy S6.

7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Trebuia sa cauti pe net ca sunt multe (foarte multe) video-uri si site-uri cu comparatia si mai pe toate spune ca PS4 Slim este mai bun pentru ca sunt mai multe jocuri pentru el. Daca vrei sa vezi mai multe scrie Xbox One S vs PS4 Slim pe google.

| Daravela a răspuns:

Acum depinde ce jocuri vrei sa joci. Spre exemplu, pe fifa 18 sunt mai multi jucatori pe Xbox decat pe ps.
Mai sunt si alte criterii sa alegi. La un moment dat, jucand singur, te vei plictisi, indiferent ca joci online sau multiplayer. Uite-te si in jur, in cercul tau de prieteni si vezi unde bate stacheta mai tare, spre ps4 sau Xbox ONE.
Eu am avut Xbox ONE si l-am vandut, nu ca ma deranja cu ceva, dar nu aveam pe nimeni cunoscut cu Xbox. Toti aveau ps4 asa ca, l-am vandut si m-am orientat spre ps. A trecut un an de cand am facut "mutarea" asta si pot spune ca sunt multumit de consola.
Sa-mi lasi un mesaj cu ce ai ales pana la urma. Salut!

| GabyDany explică (pentru Daravela):

Nu ma lasă sa îți dau funda, de ce? sad