| Ayumha a întrebat:

FUNDA PLUS VOT! Hei TPU, o prietena de-a mea are probleme cu netul de la rds. A fost si si-a restartat windows-ul, a cerut sa i se stearga toate partiile. Ea are netul de la rds, si intrebarea este,(cine are netul de la rds), trebuia ca cei de la rds sa ii dea un cd de instalare al modemului sau sa stie parola si user name-ul? Deoarece la calculator pentru a creea o noua conexie la internet cere user name-ul si parola, iar ea nu le are. A sunat la rds si au zis ca sa bage decat modemul in spate la pc. Dar nu merge. Eu am netul de la romtelecom, si mie mi-au dat si cd de instalare a modemului si user name si parola.

3 răspunsuri:
| Hasss a răspuns:

Ma zi sa se uite pe contract si sa uite unde este user name si password scrie pe foaie :) si dupa aia sa se uite aici http://whmsonic.ro/? p=620
este si pentru xp si pentru windows vista/w7 bafta

| Emazio a răspuns:

Mai bine se muta pe ilink,si eu din experienta,ca netu de la romtelecom nu e ubn deloc, se blocheaza toata ziua, se opreste are tot felul de probleme

| lazanorbi_6513 a răspuns:

Deci ei cand iau pus internetul trebuia sa conecteze la reteaua lor de internet cel mai bine ai fii sa mergi cu prietena ta la aia de la rds si sa vina sa vada care este problema si sa tio rezolve big grin cel mai sigur big grin