| Naiky3Run4 a întrebat:

FUNDA! Salut dupa parerea voastra care telefon e mai bun : Samsung GALAXY S 2 sau Nokia N8? si daca se poate sa specificati de ce. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| kido_9406 a răspuns:

Cum sa zici ca N8 e mai bun decat Galaxy S II? N8 e mult mai slab si decat Galaxy S normal si voi il comparati cu II?
Galaxy S II : Display Super Amoled; Nokia N8 : Amoled
Galaxy S II : 480 x 800 pixels, 4.3 inches; Nokia N8 : 360 x 640 pixels, 3.5 inches
Galaxy S II : Gorilla Glass; Nokia N8 : Pauza.
Galaxy S II : 16GB/32GB storage, 1 GB RAM; Nokia N8 : 16 GB storage, 256MB RAM, 512 MB ROM
Galaxy S II : Android; Nokia N8 : Symbian
Nu ai cum sa compari Android cu Symbian, Symbian fiind mult mai slab si cu mult mai putine aplicatii.
Voi ziceti ca Nokia e mai bun doar ca "e Nokia".
Vorbiti aiurea.

6 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Nokia N8 este si mai frumos si mai bun decat GALAXY S 2. Este mai bun din mai multe motive...

| Nestle a răspuns:

Ce intrebare e asta? Te-ai uitat si tu la specificatii? Ce procesor are SGS 2 si ce procesor are N8, rami, ecran, etc. SGS2 este la ora actuala cel mai bun smartphone din lume.

| PinkDea a răspuns:

Mai bun este Nokia :
-bateria tine mai mult
-nu e asa de sensibil (desigur, daca il arunci de la etajul 4 o sa se sparga)

| ionutz1990 a răspuns (pentru PinkDea):

Si prin asta ca bateria tina mai mult la Nokia tu justifici ca Nokia e mai bun? ba tu ai tinut vreodata ambele modele in mina in acelasi timp? eu da, si tine minte ce iti spun acum-Nokia e un DEZASTRU, e rusinea telefoanelor.sunt de acord ca faceau si telefoane bune, asta pin a se dezvolta si ceilalti concurenti...acum Nokia cu SIMBIAN-ul ei prost a ramas in urma cu totul...F**K Nokia

| PinkDea a răspuns (pentru ionutz1990):

Nu am avut Nokia niciodata in mana dar Samsung galaxy s 2 l-am avut.mie una nu-mi place firma de loc niciodata nu mi-au placut telefoanele de la Nokia. E adevarat ca in ultimi ani Samsung a dat ceata celorlalte firme cu telefoanele pe care le-a scos, dar totusi nu poti nega ca Nokia no are o baterie mai buna.

| fuckThisLife a răspuns:

Samsung e mai performant.din cate am vazut eu cei de la Nokia fac telefoane rezistente,dar nu atat de performante cum sunt cele de la Samsung, Motorola, HTC...