| AlexAndrei96 a întrebat:

Salut TPU. Deci, LG G2 vs LG G3 vs iPhone 5 vs Allview X1 Soul Xtreme. Ce sa aleg? Buget- 400 euro / 1775 lei. Eu vreau ceva pe care sa nu am lag la absolut nici un joc pe setari maxime/medii. Difuzor bun, si camera foto de minim 13 MP. Ecran de minim 5 inch.

Răspuns Câştigător
| AlexAndrei96 explică:

Asa e, si nu te descuraja daca unii iti zic ca ecranul ala doar mananca bateria, sau ca are lag sau mai stiu eu ce. Zi-le clar si raspicat: "L-ati tinut in mana sa vedeti?" Chestia cu bateria nu e adevarata, tine linistit o zi, iar lag nu are.

7 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Pai jocurile sunt mai bine optimizate pe ios decat pe android, daca vrei doar jocuri atunci alege iphone 5, problema este ca are ecranul mic, daca vrei jocurile sa mearga ok si sa ai si un ecran mare, ia-ti un google Nexus 5 sau un galaxy s4

| bogdan324 a răspuns:

Am avut un LG g3 personal si pot spune doar atat-este bun doar pentru multitasking si camera foto, ca in jocuri este praf, actual am un galaxy s4 si merge spirt in jocuri

| AlexAndrei96 explică (pentru bogdan324):

Deci...ce recomanzi pentru foto, muzica, ram, jocuri?

| bogdan324 a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Ia-ti un galaxy s4, are design frumos, e subtire, ruleaza foarte bine jocurile, are display care reda culorile foarte natural

| AlexL28 a răspuns:

LG G3 e cel mai bun pentru jocuri datorita ecranului mare si rezolutie imense. Camera e printre cele mai bune si mai rapide de pe piata. Difuzorul de 1 Watt cu boost pana la 1.5 ofera unul din cele mai clare sunete de pe piata.

| AlexAndrei96 explică (pentru AlexL28):

Pai la asta ma gandeam si eu. E mega belea.

| AlexAndrei96 explică (pentru AlexAndrei96):

Mersi bro. Thanks for all.

| AlexAndrei96 explică (pentru AlexAndrei96):

Asa e, si nu te descuraja daca unii iti zic ca ecranul ala doar mananca bateria, sau ca are lag sau mai stiu eu ce. Zi-le clar si raspicat: "L-ati tinut in mana sa vedeti?" Chestia cu bateria nu e adevarata, tine linistit o zi, iar lag nu are.