| anonim_4396 a întrebat:

Funda si vot! Fac orice dar numai ajutati-ma cu asta: puppy dog eyes Am un telefon Samsung si am la el si un card de memorie de 2 GB. Pe acest card eu stransesem peste 100 de fotografii si peste 30 de videoclipuri. Si acum cateva zile am observat k pe telefon nu mai imi apare nimic din ce aveam in acel card: toate fotografiile, videoclipurile, folderele nu mai erau. Si atunci cand intram in "fisierele mele" deasupra aveam 3 "ferestre"; pe una scria telefon, pe una card de memorie si pe una toate; dar acum nu mai apare niciuna dintre ele. E ca si cum cardul nu ar fi existat. Si nici nu imi apare k as fi introdus cardul dupa ce il scot. Am incercat sa il bag si in alte telefoane dar in niciunul dintre ele nu apare. Dar chestia aste k atunci cand il scot mereu imi apare k l-am scos dar cand il bag nu imi apare nimic. Si pe deasupra mai imi apare si memorie plina.
Mai e vreo sansa sa salvez tot ceea ce este in acel card?
Pt k atare mult imi doaresc sa fac cumva sa descarc acele videoclipuri si acele fotagrafii in calculator puppy dog eyes puppy dog eyes puppy dog eyes puppy dog eyes puppy dog eyes puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

E posibil sa se fi murdarit/zgariat/indoit contactele de la card si sa nu mai poata fi citit. incearca sa cureti capatul cu contacte cu o bucatica de carpa moale inmuiata in putin spirt. il lasi sa se usuce si incerci sa-l bagi iar in aparat. daca nici asa nu merge si nici nu te lamureste nimeni pe aici pina la urma, mergi cu cardul respectiv la un centru foto mai mare, unde fac poze-developari, unde scot poze pe cd etc, poate sunt ei mai priceputi sau au vreo scula mai speciala sa te poata salva. succes!

2 răspunsuri:
| tudo393 a răspuns:

Fa rost de un stick special in care se baga carduri de telefon sau prin USB si vezi in calculator daca mai ai ceva prin folderele alea, sa nu fie de la tel.Bafta!

Răspuns utilizator avertizat