| MrSeby a întrebat:

Funda TPU. Ce este mai bun intre Iphone 2G-3G sau Samsung Galaxy Y?
Ma refer la pret-calitate.
Daca imi cumpar un Iphone 2G sau 3G, acesta merge in retele din Romania, cum ar fi Orange?

Răspuns Câştigător
| pure9 a răspuns:

Iphonul tot iphone ramane si pentru mine este un telefon destul de bun pentru care a-si opta daca a-si fi in locul tau iar daca ai ceva bani ai putea sa optezi chiar pentru iphone 4 pentru ca nu este foarte scump. Si ce ai spus tu dar si ce am spus eu merg in Orange, dar singurul inconvenient la iphone este ca nu ai bluetooth compatibil si cu alte telefoane. Daca nu-ti permiti un iphone 4 poti opta si pentru 3gs pentru ca si el e bun iar 2g nu te sfatuiesc deloc sa-l iei pentru ca telefoanele de genul au avansat mult si pe urma o sa iti para rau cand o sa vezi ca nu merge sa faci multe chestii cu el. Cam asta e parerea mea big grin

1 răspuns:
| acrrox a răspuns:

Daca iti cumperi iphone 2G sau 3G si e neverlocked(Decodat) o sa iti mearga pe orice retea in orice tara. Daca il iei codat pe o anumita retea trebuie decodat.
Sa vezi diferentele intre cele 2 telefoane care leai zis tu te uiti aici:http://www.telportal.ro/......0S5360.htm