| anonim_4396 a întrebat:

FUNDAAA!
Am antivirus Eset Smart Security si astazi am primit un mesaj prin care mi se spunea ca protectia antivirus este dezactivata si ca tot ce "protejeaza" antivirusul nu mai functioneaza.
Ajutoooor!
Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| djdani1 a răspuns:

Pai trebuie sa activezi niste key saptamanal de pe http://www.nod321.cn/

| BlueByte a răspuns:

De unde ai primit mesajul?
Ti-a aparut in bara jos in dreapta?

| Eliene a răspuns (pentru BlueByte):

Da.

| BlueByte a răspuns (pentru Eliene):

Cred ca trebuie sa-i faci update.
Dezactiveaza complet antivirusul si ia codurile de aici:
http://www.hhuu.net
Iar apoi il lasi sa se updateze si-l reactivezi.
Succes!

| AstonMartin a răspuns:

Sa-i dai unninstall si sa instalezi avast. Eu am avut vreo 4 ani eset, si m-a facut sa schimb de multe ori ( sa reinstalez) windowsul din cauza lui, nu face nimic daca ai luat virusi.

| Exio a răspuns:

Poti sa cumperi o licenta pentru acel antivirus dar daca vrei ceva fara bani si ieftin iti recomand Avast. Este gratuit si foarte bun.Incearca sa numai folosesti antivirusi cu licenta cu crack pentru ca din momentul in care inchizi updatarea el deja ramane in urma cu baza de date si daca apar virusi in perioada asta si tu iei unul, antivirusul nu o sa te mai ajute cu nimic.

| Angelaaa a răspuns:

Eu ti-as recomandat antivirusul Avast. E mult mai bun.

| TheBestfqstgsq a răspuns:

Iti spun eu daca ai windows 7 dai colo sa vezi programele ascunse sidai click dreapta pe antivirus si mai sus o sa fie ceva cu activate protection si dai acolo si la windows xp il cauti tot jos in dreapta pe acolo si trebuie sa fie si faii tot pasii aceia click drepta pe el si activate