| coyotu18 a întrebat:

Google îmi consumă 30% din baterie și nu îl folosesc. Și scrie că nici nu rulează în fundal, dar consumă mult. Ce îi fac?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu prea ai ce să îi faci.
Îl poți opri, dar multe aplicații ce țin de Google nu vor mai funcționa: YouTube, Google play, hărțile (deci sistemul de navigație), Google foto, Gmail, etc.
Mai mult, îți vor apărea mereu pe ecran și/sau în difuzor avertismente că aplicația respectivă "are nevoie de acceptul dvs pentru a funcționa corect". Și apoi vei fi nevoit să le redai din nou permisiunea de a funcționa.
De aceea ai nevoie de un telefon cu o baterie de la 4000 mAh în sus.
Telefoanele Samsung și mai ales iPhone-urile sunt cele mai slabe la baterie.
Recomand un telefon cu baterie de 5000mAh.

1 răspuns:
| danbnz a răspuns:

Ba ruleaza dar nu spune, tot timpul colecteaza date...
Foloseste aplicatia asta ca sa vezi exact cine consuma multa baterie:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm&hl=en