| alexz98 a întrebat:

Gta 4 merge pe acest laptop?
Intel Pentium(R) Dual-Core CPU T4500 @ 2.30 GHz
4 gb RAM
500 HDD
Windows 7 Home Premium 32-bit
Placa video integrata Intel GMA 4500MHD... dau funda la cine imi zice...merge si daca ii la setari minime?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu iti va rula nici macar la setarile minime. Poate ca procesorul ar fi facut fata cu greu, dar lipsa unei placi video dedicate duce la sanse mici de a rula pana si jocuri gen gta Vice-city.Totusi, din trecere am vazut ca ai 32 bit pe 4 gb ram, de ce nu vii pe 64 bit, deoarece va folosi tot ramul? Asta nu te va ajuta in jocuri, ci doar in lucrurile uzuale.Si apropo, nu e adevarat ca pe laptopuri nu se poate juca nimic. Uite, spre ex la laptopuri gen http://www.pcgarage.ro/......e-premium/ poti sa te joci la ultra ba chiar.Eu am un http://www.pcgarage.ro/......0qm-20ghz/ si ma pot juca la high gta 4, dar asta deoarece are o placa video dedicata si destul de puternica.

8 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

Sigur nu va merge, vei avea nevoie macar de un geforce G310M placa video sau 540M sau 545v cam astea sunt placile video de pe laptopurile din comert pe care ar merge la minimum macar.

| Gabriel892 a răspuns:

Nu o sa iti mearga nici la setari minime

| Ionait a răspuns:

Nu. CPU slab, placa video integrata. Cu setarile cele mai joase o sa ai maxim 5 FPS.

| bob4rap a răspuns:

Merge cam pe la mediu cred... depinde ce placa video ai :d daca o ai de 256 cred ca merge ok la medium... uitete si tu pe google, scrie GTA 4 system req si gasesti acolo minim si recomanded vezi unde te incadrezi sau intra pe http://www.systemrequirementslab.com/cyri/, cauti jocu si iti va aparea acolo daca iti merge sau unde ai probleme. sper ca te-am ajutat :D funda plz :D?

| PublicName330 a răspuns:

Daca ai acest procesor nu o sa-ti mearga deoarece trebuie procesoare recomandate pentru a juca acest joc. Nu merge nici la setarile minime (graphics)

| SmokeBobby a răspuns:

Am o intrebare gta 4 merge pe AMD Athlon (tm)64 Processor 3200+ 2.01 GHz 1, 50 GB HDD 500 GM PLAKA VIDEO NVIDIA GT 220 1GB DDR3 MERGE?

| Yabrin a răspuns:

Gta4+laptop=incetinitoru de doua ori mai incet scuze straight face acum nu stiu incearca dar nu garantez. Poate ai noroc.

| andrew41 a răspuns:

Nu prea straight face mie pe un Intel core i5 2nd gen, cu placa video dedicata de 1 gb si 8 gb de ram imi merge doar pe setari minime