| SSaleu20 a întrebat:

Gtx 560 ti soc, l-am monitorizat cu msi afterburn in assetto corsa (85-90) grade timp de 15 min merge perfect dar dupa se opreste brusc din joc si revine pe desktop( asa face si in gta5, dar nu si in fifa 19) care ar putea fi problema?
Am testat placa cu marfurk sau ceva de genul si atinge 100grade (daca fac testul de 2 ori la rand, in primul test atinge 95~ ) si da crash la aplicatie cand ajunge la 100.
Ce ar putea fi? Am schimbat pasta si face exact la fel, mai putin in fifa 19, sta in 70 maxim 75 grade, asta ma enerveaza de ce merge bine in fifa iar in gta si assetto corsa nu?
Ce ar putea sa aiba?

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Poate nu e overclockata bine din fabrica, poate are nevoie de-o schimbare a pastei termoconductoare, sau chiar alta racire, o alta versiune de bios, driver video sau un undervolt. Testeaza si cu Uningine, vezi daca prinzi ceva "artefacte".