| Bettybeatrice1919 a întrebat:

Guyssss. E ceva urgent. Deci am aflat ca cineva imi spioneaza conversatiile de pe whatsapp de pe un laptop cu ajutorul lui wp web ori ceva gen. Cum pot face sa nu-mi mai vada conversatiile?

6 răspunsuri:
| Pandutz a răspuns:

Ca sa te poate "spiona" folosind whatsapp web trebuie sa aveti aceeasi retea de internet si sa fiti la maxim 500 de metrii de dispozitiv, daca e asa, trebuie sa iesi dp retea si sa reintrii si nu mai pupa acces, data viitoare securizeaza telefonul pentru a nu se mai intampla aceste probleme.

Răspuns utilizator avertizat
| MadRaven a răspuns:

Ai în colț dreapta la Whatsapp, acolo unde sunt setările, o secțiune "Whatsapp web" o deschizi și deconectezi laptopul respectiv.
Dacă nu îti apare acolo înseamnă că nu despre whatsapp web e vorba

| danutzu96 a răspuns:

Deconectezi toate sesiunile de "Whapp web" conectate si problema rezolvata. Faci asta din setari.

| mihaicelsfant a răspuns:

Dar de unde sti ca vede ca vorbesti?

| NGheorghe a răspuns:

Părinții... bată-I vina.
N-ai nicio șansă... oricâte resetări ai face... mâine după ce te trezești îl vei găsi din nou cu "activități secrete".
Treci pe Viber... și ai scăpat (o perioada), după aia treci pe WeChat apoi pe Skipe... și vei avea 3 săptămâni de libertate.