| SucDăMere a întrebat:

Hai noroc.
As dori sa știu cum pot face camera frontala a telefonului sa nu mai autofocuseze, îmi da prea multa lumina în imagine și cauzează lag.
Îmi apare un pătrat dupa ce setez luminozitatea manual și se întoarce la luminozitatea stabilita de autofocus, cum pot dezactiva luminozitatea automata? Telefonul este Android modelul A70s

Răspuns Câştigător
| 19flo79 a răspuns:

Eu ating cu degetul in zona luminoasa, tin putin si imi pune un cerculet si o bara de reglaj lumina. O setez cum vreau si nu se mai schimba...
Samsung A20

1 răspuns:
| Mirel4412 a răspuns:

Intrii pe modul pro si apesi pe ISO. Dupa alegi valoarea de mijloc, sau cea mai mica, joaca-te cu optiunea asta pana vezi ca luminozitatea e ok.