| Robert_Florin_1993_Y6LI a întrebat:

Hai noroc baieti si pasionati de IT vin si eu cu o problema problematica, aceasta ar fi incompatibilitatea unor componente, ba chiar Bottleneck. Vreau sa imi iau un Ryzen 3 1200 de asta am buget. Aia a e, ideea e ca as vrea sa il iau cu placa video Sapphire Radeon RX 480 NITRO+ OC 8GB dupa cum spuneam si eu mai sus nu stiu sigur, dar vreau sa stiu daca ar face Bottleneck daca ar afecta mult ca performanta. Daca ati putea sa imi recomandati voi alte parere propuneri astept de tot felul.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Posibilitatea de "bottleneck" e mica; oricum, bottleneck e un termen de marketing, mai ales cand vorbesti de componente din serii apropiate, nu de un dual core un un 2080, unde logic "nu tine pasul".

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu va face bottleneck.

| TheGentleman a răspuns:

NVIDIA este mai bună happy