| Daniel_Marius_1997_keBG a întrebat:

Hai saluare TPU! Detin un smartphone HUAWEI Y530. Telefonul a mers perfect pana intr-o zi
Cand l-am deschis si nu mai mergea. imi intra in bootloader unclock Nu am mai insistat sa il repar Dupa aproximativ 2 luni m-am gandit sa il aprind... dar in zadar... Telefonul nu se mai aprinde deloc Apas pe butnul Power On in zadar Si cand il bag la incarcat nu imi arata nimic pe el. Ce poate cauza asceasta problema? URGENTT! DAU FUNDA :* PLEASEE!

1 răspuns:
| jonelx6 a răspuns:

Stiu cum e. Un coleg a avut acelasi telefon cu exact aceeasi problema. Cea mai buna solutie e sa incerci in continuare sa-l aprinzi si sa-l resoftezi, descarci firmware-ul lui si instalezi din setari. Daca ai instalat custom recovery fara sa deblochezi bootloader ul, atunci degeaba incerci. (ca in cazul meu)