| asasinul32 a întrebat:

Hai salutare lume!
Tocmai am avut probleme cu PC mai exact acesta imi dadea bluscreen,i-am gasit problema,adica o placuta RAM
Va rog sa-mi spuneti daca pot sa repar cumva acea placuta RAM, sa mearga ca inainte, findca este un DDR2 si se gaseste cam greu!
Multumesc anticipat si sarbatori fericite! big grin

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu sta nimeni sa repare o placuta RAM.
Cauta una la mana a doua, sunt destul de ieftine, si cum ziceau si colegii, sunt piese foarte rezistente.

| Frank51 a răspuns:

Ai testat placuta in alt pc? De regula, placuta ram se strica foarte greu, adica are o durata de viata foarte mare, fata de celelalte componente, si deci, este foarte posibil sa nu se fi stricat placuta ci alt component, testeaza placuta in alt pc, sau pune-o in alt slot si vezi daca merge, daca in final nu merge, atunci probabil s-a stricat si trebuie inlocuita numaidecat.

| halogen001 a răspuns:

Am cumparat ddr2 de pe okazii si au fost bune

http://www.okazii.ro/cautare/2gb+ddr2.html?sort=pret_asc

Poate are contactele mai oxidate si trebuie curatate (cu betisoare igienice). Daca are altceva stricat, nu se poate repara.

| sykaTHEoNe a răspuns:

Incearca sa stergi placuta de praf.

| vicuflack a răspuns:

Cumpara alta aia e dusa in Rai

| xEmoForEver a răspuns:

Nu cred ca o mai poti repara avand in vedere ca e ddr2. Are sistem vechi si nu cred ca cineva are piese pentru a ti.o repara. Cumpara un ddr3 hyperx cl 9 ca sunt super bune, cine stie poate sunt la oferta de sarbatori. Iti recomand 8gb dar poti pune si 4 la inceput. Sper ca te.am ajutat.

| K0sti a răspuns (pentru xEmoForEver):

Tu vorbesti sa nu adormi? Daca are DDR2, ce sa faca cu DDR3, sa si-o bage unde?