| Nicu_5432 a întrebat:

HALLO TPU, am si eu o intrebare, unde pot sa gasesc o firma, care sa imi asambleze un calculator, spunandu-le eu ce piese vreau, si sa il pot platii in rate daca se poate happy, cine are raspuns bun FUUUUNDA happy

4 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/
este locul pe care il cauti. are un forum cu oameni care te vor ajuta sa faci cea mai echilibrata configuratie in functie de cati bani ai si de asemenea poti bifa asamblarea componentelor inainte sa trimiti comanda. deci cel mai bine ar fi sa faci un thread in aria Wishlist si sa le spui pentru ce ti-ar trebui. se poate lua si in rate.

| dannyel86 a răspuns:

Salut. Pe site-ul eMag iti poti alege componentele sistemului tau, iar ei iti vor spune daca sunt compatibile intre ele. Pot monta ei unitatea centrala contra unui cost de 20 de lei, dar, ca sa fiu foarte sincer, exista si un risc. Magazinul online foloseste si produse regisilate (scoase din ambalaj si testate la firma), care au pret mai scazut decat cele sigilate. Iar daca ti le monteaza ei, s-ar putea sa te trezesti cu un produs resigilat la pretul unei piese noi sigilate, pentru ca nu poti avea certitudinea ca au desfacut componente noi sau s-au folosit de cele resigilate. Problema asta cred ca exista la mai multe magazine care executa comenzi online, de aceea e mai bine sa comanzi tu de la eMAG piese sigilate, si apoi sa cauti un service pc care sa ti le monteze in unitatea centrala.

| Nicu_5432 explică:

Da e interesant cu pc garage si dannyel, si tu mi-ai dat un raspuns interesant avand in vedere ca mai prevenit de aceste lucruri, dar daca iau piesele sigilate, nu le pot lua in rate, ca asa leasi lua sigilate si leasi pune eu, sau ma rog un prieten, ruda, oricne

| Nicu_5432 explică:

Intrebare,asa ca idee, sunteti constanteni?