| Maria0000 a întrebat:

Heeei TPU! Cand tin telefonul la incarcat se incarca foarte greu si daca il folosesc cand se incarca, bateria scade. Am luat alta baterie dar se intampla la fel.

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Da dar mufa in telefon a ramas aceiasi. E posibi sa aiba contacte cu probleme. Service!

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vezi ce amperaj are incarcatorul original si ia-ti altul cu un amperaj mai mare cu cca 25-30%.

| nutepriveste21 a răspuns:

Telefonul, face probleme mufa micro usb. E de incercat si cu alt incarcator/cablu.

| Zangetsu a răspuns:

Atunci iti trebuie un incarcator cu amperaj mai mare.

| Florentina9210 a răspuns:

Daca ai luat alta baterie si problema persista, atunci ''defectul'' poate fi de la incarcator! Cumpara-ti altul sau iti poti incarca telefonul la computer prin cablul USB. Acum depinde si ce telefon ai.

| dragosbogdan001 a răspuns:

E de la incarcator sau poate ca modelul de baterie nu e bun. Poate exista o problema si la contacti.

| Maria0000 explică:

Sau alt telefon? Daca e telefonul de vina? Il am de 2 ani

| Maria0000 explică:

Am incercat cu mai multe incarcatoare.

| nutepriveste21 a răspuns (pentru Maria0000):

Da dar mufa in telefon a ramas aceiasi. E posibi sa aiba contacte cu probleme. Service!

| cosmincosovan a răspuns:

Ar trebui să încerci cu alt încărcător sau să îl încarci cu încărcător universal pe baterie