| raluca0090009 a întrebat:

Heei am o intrebare urgentă! Am un s7 edge si au apărut niste puncte colorate pe ecran sunt pixeli blocați si morti din cate am inteles...vor dispărea? Sau poate sa se agraveze într un fel dacă nu il repar? Cum sa il repar? Si cat costa sa il repar?

5 răspunsuri:
| Ionescu_Andrei_1999 a răspuns:

Nu vor disparea
si decat sa il repari mai bine lasa
trebuie sa ii schimbi ecanul si nu merita

| raluca0090009 explică (pentru Ionescu_Andrei_1999):

Ai dreptate dar ceea ce ma enerveaza este ca il am de o lună jumate si pur si simplu au apărut singure. dar sigur nu se poate agrava? Gen sa se faca display -ul negru? (Doamne fereste.)

| raluca0090009 explică (pentru Ionescu_Andrei_1999):

Dar se poate agrava? Gen sa se sparga display-ul sau ceva? ( Doamne ajuta sa nu pățească nimic)

| Ionescu_Andrei_1999 a răspuns (pentru raluca0090009):

Se poate agrava
insa daca ai grija de el sa nu il ti in soare, sa nu il folosesti cand e la incarcat sau il fortezi prea mult te va mai tine 1 an cel putin

| yey a răspuns:

Depinde cat costa un ecran nou nu se repara singuri si nu cred ca se agraveaza dar du-te in locul de unde ai luat telefonul sau la o firma si intreaba cat costa sa schimbi un ecran