| Alexuuu21213 a întrebat:

Heei! Am o problema mai veche, dar nu m-am ocupat de ea pana acum. Pai am un laptop Acer E1-510 care "avea" Windows 10. Pai, eram pe el si ma cheama o prietena afara, apoi ii inchid clapeta pentru ca stiam ca o sa intre in Sleep mode. Si cand vin de afara, il pornesc si vad ca nu ii mai porneste ecranul. Sunetele specifice windows-ului, cooler-ul si luminitele erau aprinse, dar ecranul nu pornea, ramanea absolut negru. Nu stiu ce sa ii fac, am incercat faza cu scoaterea bateriei, sa tin butonul de pornite 60 s apasat si dupa sa bag incarcatorul si sa il pornesc, dar degeaba. Chiar acum il am pornit si ecranul e absolut stins... Ce as putea sa-i fac?

1 răspuns:
| Fanibu a răspuns:

Daca nu ai nici-o imagine pentru a intra in bios, este foarte posibil "sa fi murit "cipul grafic.