| ELNuInvataMomentan a întrebat:

Hei, am avut ceva dubii intre un laptop si un calculator si mi-am dat seama ca am nevoie de un laptop: trebuie sa am ceva mobil+ voi avea nevoie la facultate etc(deci va rog sa nu imi recomandati calculator din motive de incalzire s-a.m.d. pentru ca nu are rost). Inteleg ca un calculator poate avea specificatii mai bune la un pret mai scazut si cu aceeasi suma poti cumpara un calculator frumusel, dar tot voi ramane pe laptop.
Ok, deci intrebarea e : am gasit un laptop bun, LENOVO 100-15IBD(cel de pe altex cu i5, 8GB, 1TB, geforce 920MX 2GB) la pretul de 2150 lei(+garantia extinsa pe doi ani ar fi ~2370). Chiar este cel mai bun raport calitate-pret, nu am gasit pe niciun site din Romania un laptop cu specificatii mai bune sau la fel de bune cu acesta.
Deci, daca ati sti site-uri cu laptopuri ieftine sau sa imi spuneti direct laptopul as fi foarte recunoscator!
+ imi recomandati sa astept pana de craciun/anul nou sa il iau(nu e urgent dar l-as vrea totusi pana in 2018)?
E lunga intrebarea, dar multumesc laughing!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da cu un ssd man fara ssd nu se pune in discutie, fa-ti si tu un cadou de sarbatori

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://www.youtube.com/watch?v=6SQm_VPIXI8
un review despre el

| ELNuInvataMomentan explică (pentru RAY):

Un upgrade cu SSD se poate face ulterior, nu e ceva urgent

| RAY a răspuns (pentru ELNuInvataMomentan):

La cum se misca un hard de 5400 rpm eu i as pune din prima zi