| SweetbutPsychoGirl a întrebat:

Hei. Am desfacut laptopul si l-am curatat de praf pentru ca se inchidea singur. L-am curatat de praf apoi l-am pornit. Si nu mai intra in Windows. Intra in Bios. Nu pot sa ii fac nimic. Cum as putea sa rezolv asta?

Răspuns Câştigător
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Iti arata hard disk-ul in bios? daca nu, inseamna ca trebuie sa-l deschizi din nou si sa-l asezi.

| SweetbutPsychoGirl explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Omule multumesc..asta era. Hdd are 4 clape si sub placa de baza locurile unde se conecteaza si eu l-am bagat si nu faceau pinii conexiune intre ei. Mersi. Gata..am rezolvat.

5 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Dar cine are acum laptop curat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot felul de probleme interesante cu windows 10, cand l-ai instalat cum erau asezate cablurile (in ce mufe ai bagat) (si cate harduri aveai, ca daca mai tarziu scoti un hard nu va mai merge windows).
Eu am avut problema cu calculatorul avand 2 harduri, si uneori nu se conecta unul dintre ele si nu pornea fara. Am patit-o si cu wi-fi, cand bagam stickul altundeva nu pornea windows, sau daca era stickul bagat cand porneam calculatorul.

| kb9 a răspuns:

Asigura-te ca hdd e conectat la placa de baza.

| Cocosul190 a răspuns:

Cd cu Windows sau usb Cu Windows, instalează din nou