| notsurewhoiam a întrebat:

Hei! Am instalat bitdefender acum o luna si ceva si vreau sa-l dezinstalez pentru ca imi merge mai greu calculatorul de cand il am.Problema e ca nu-l gasesc in lista de programe din panoul de control si nici in folderul din C nu gasesc uninstall sad. Cum as putea sa-l dezinstalez?

13 răspunsuri:
| RazvanRo22 a răspuns:

Sau ar mai fi o varianta, Start -> All Programs -> Folderul respectiv.
Apropo, vezi ca la unele programe folderul din program files nu are acelasi nume ca si programul. (de ex la fifa, nfs, etc folderul este "EA Games" si atat)

| notsurewhoiam explică (pentru RazvanRo22):

Am incercat si asa si la ghidul de utilizare imi zice la fel sa intru de la start dar eu cand dau pe program imi apare doar asta: http://www.google.com/......tp?/imgres
Nu are setari sau ceva de unde sa-l dezinstalez:|

| DDCC a răspuns (pentru notsurewhoiam):

Dacă nu are fișier de uninstall înseamnă că ți-a rămas doar în regiștri. Ia-ți ccleaner și încearcă să cauți cu el(cauți erori în regiștri și altele). Dacă tot nu reușești folosește system restore(asta dacă ai punct de restaurare).

| RazvanRo22 a răspuns (pentru notsurewhoiam):

Ar mai putea fi o varianta, nu stiu cat de probabila, dar poate fi...si anume ca folderul sa fie ascuns, pentru a vedea fisierele ascunse exista o setare in functie de Windows, am sa-ti dau pentru Vista, Xp si 7 :
Windows XP : My Computer -> Tools -> Folder Options -> View
Windows Vista : idem ca la XP
Windows 7 : My Computer -> Organize -> Folder and search Options -> View.

Daca nici asa nu iti va aparea folderul, nu stiu ce sa mai zic, iti recomand formatare.

| notsurewhoiam explică (pentru DDCC):

Am advanced system care si nici asa nu gaseste

| notsurewhoiam explică (pentru RazvanRo22):

Nu nici asa nu gaseste...nu stiu ce poate aveastraight face mersii oricum pentru efortul depushappy

| notsurewhoiam explică (pentru DDCC):

Mersii pentru ca ai incercathappy

| RazvanRo22 a răspuns (pentru notsurewhoiam):

Cu mare placere! O seara placuta!

| notsurewhoiam explică (pentru RazvanRo22):

La felhappy

| DDCC a răspuns (pentru notsurewhoiam):

Deci nu merge nimic din ce ți-am prezentat? Hm... încearcă hirens boot cd. Are ceva erori windowsul cred că. http://www.microsoft.com/......tails.aspx ăsta se ocupă cu instalarea programelor, poate el are ceva erori. Nu ai pentru ce să-mi mulțumești, eventual doar când îți dau o soluție reală și nu doar pe lângă, încerc să te ajut cât mai mult și nu accept să eșuez deloc.

| notsurewhoiam explică (pentru DDCC):

Cu primul link nu mi s-a dezinstalat si al doilea nu e activhappy

| VitalyDeMarco a răspuns:

Cea mai buna solutie pentru tine o gasesti in acest video:

http://www.youtube.com/watch?v=c5IZWs5Bfks