| Dragomir_Alexandru_2000 a întrebat:

Hei, am nevoie de ajutor! Acum o saptamana am achizitionat un telefon Allview P6 Life. Memoria se imparte in doua: Memora interna si memoria telefonului. Orice aplicatie instalez ocupa si memoria interna, si memoria telefonului. Totusi, cand vreau sa instalez inca o aplicatie nu pot deoarece memoria interna este aproape plina (1 GB). Cum as putea sa instalez o aplicatie in memoria telefonului (5 GB) fara sa ocup din cea a telefonului? Nu o pot tine tot asa, nu-mi ajunge memoria pentru a instala aplicatiile dorite. Nu accept raspunsul "Sterge dintre aplicatii"!

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Cea mai buna varianta e sa ai un card, si telefonul rootat:
http://www.androidro.ro/......e-memorie/

4 răspunsuri:
| kteichd a răspuns:

Root, card sd, link2sd, pui aplicatiile pe card si datele raman in memoria interna, iar aia a telefonului ramane neocupata

| Ciprian363636 a răspuns:

Eu mi-am cumparat un card de 16 gb si nu mai am nici o problema.

| Broscuţăă a răspuns:

Poti sa te duci la reparat de unde la-i luat