| mihela94 a întrebat:

Hei, am nevoie de ajutorul unui cunoscator. Am un aparat de cafea Bosh de la Tassimo. Toate bune si frumoase, cafeaua buna, pana azi cand s-a aprins becul rosu la care cere spalare si curatarea aparatului. Am urmat instructiunile pentru spalare. Am introdus discul galben pentru spalare aflat in aparat, am pus apa in recipient, dar cand am apasat butonul care trebuie in loc sa se aprinda butonul verde de la cafea si ala rosu concomitent, se aprinde butonul de pe lateral si ala rosu si nu se curata decat daca tin apasat butonul intr-una. Am tinut apasat 20 de minute, a curs toata apa, apoi am completat iar cu apa, iar a curs toata, dar butonul rosu este inca aprins si cafeaua nu iese buna. Ce pot sa fac? Sper ca nu v-am ametit prea tare

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Citeste in manualul aparatului ce inseamna luminile colorate si cum trebuie procedat la semnalele de eroare.
Daca nu mai ai manualul, il poti descarca de pe site-ul Bosch (sau alte site-uri).
Cauta dupa modelul scris pe eticheta de fabricatie!

| cristi202 a răspuns:

Service scrie pe aparat. happy