| Anca2999 a întrebat:

Hei, am o mica mare problema, am o tableta Goclever, si face figuri mari. la modul ca incerc sa intru in setari imi iese din setari, imi iese din orice aplicatie, se misca greu... Ceva sa fac impotriva asta? Cum sa o repar :-s. Nici macar aplicatii nu pot sa descarc ca imi iese din tot si ma trimite la meniu. Funda+ Vot

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Fa un reset de fabrica. salveaza tot ce ai, fisiere ce nu vrei sa pierzi, scoate cartela de memorie si cea sim in cazul in care ai. daca o duci la garantie o sa faca acelasi lucru.

| Anca2999 explică (pentru gelu1970):

Stii care e problema? happy Eu nu pot sa intru nici in fotografii ca ma scoate instantaneu. nu mai am ce sa ii fac, in service am bagat-o de 2 ori pana acum

| gelu1970 a răspuns:

Nu stiu exact modelul tau de tableta dar toate se pot reseta cand startezi, tinand apasate cateva secunde o combinatie care poate fi
start/vol+
start/vol-
start/vol+/back
in meniul ce iti apare trebuie sa ai optiunea de reset factory si de asemenea de safe mode. inainte de reset, incearca prin safe mode sa iti scoti pozele ce nu vrei sa pierzi. incearca si spune ce ai reusit. nu uita cand incepi cu reset sa scoti cartelele din tableta.

| stlucian a răspuns:

Da-i un reset:

http://www.androidtablets.net/......r-a73.html

in link ceva mai jos instructiuni.
ATENTIE scoate card-ul.S-ar putea sa pierzi fisiere/date salvate in memoria tabletei.

| LTAA a răspuns:

Daca nu ai o luna de cand ai cumparat tableta, da-o repede inapoi si i-ati una mai buna. Degeaba ii dai reset, deoarece la fel se va comporta.

| Anca2999 explică (pentru LTAA):

E mai veche. am sesizat.