| Mario312942 a întrebat:

Hei, am o problema cu contul de Facebook. Spune ca trebuie sa confirm un cod de 6 cifre pentru a-mi confirma identitatea, codul fiind trimis pe numarul de telefon cu care mi-am facut contul de Facebook. Problema e ca nu mai am acces la acel numar de telefon si nici nu ma pot conecta pe Facebook pentru a-l schimba.
Cum sa fac?

7 răspunsuri:
| oz_1736 a răspuns:

Suna la acel numar

| Carasin a răspuns (pentru oz_1736):

Cum sa facă asta dacă nu are acces la acel număr poate a pierdut-o

| oz_1736 a răspuns (pentru Carasin):

Daca nu mai foloseste numarul de mai mult de 4 luni, posibil sa fie deja cumparat. Suni la acel numar, ii explici omului despre ce este vorba, ii ceri codul, modifici numarul de telefon din pagina si gata

Din pacate asa am patit si eu, a trebuit sa imi fac alt cont de Facebook.

| AdiMihai25 a răspuns:

Cand Fbk iti cere un anumit cod, care eventual a fost trimis pe nr de telefon, inseamna ca cineva a încercat să îți intre pe cont, folosindu ti adresa si parola sa o afle a folosit numărul de telefon, cu acel cod pentru a putea fi accesat contul.

Autentificarea cu numărul de telefon este ultima șansă, pentru a putea fi recuperat un cont!

| eduardcosmin1 a răspuns:

Daca era cartela Vodafone/Orange te ajut eu, dar trebuie sa stii numarul.

| Mario312942 explică (pentru eduardcosmin1):

Cartela a fost Orange, am pierdut-o acum vreo 2 ani. Numarul il stiu