| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am o problema cu un laptop Asus. Am vrut sa-l deschid si monitorul este negru, asa ca m-am gandit sa-l conectez prin HDMI la televizor ca sa vad daca se vede. Se vede, se aude, merge totul doar ca ecranul lui este negru.
Ce ar putea sa aiba? Si din ce cauza?
Multumesc.

10 răspunsuri:
| AverageIAlex a răspuns:

S-a ars monitorul?!

| anonim_4396 explică (pentru AverageIAlex):

Am laptop.

| AverageIAlex a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, displayul laptopului s-a ars. E bine?

| anonim_4396 explică (pentru AverageIAlex):

Ok, n-am chef de discutii d-astea acum. E bine?

Chiar ''nu'' mi-a dat prin cap ca s-a ars ''nici nu'' m-am gandit la asta pana acum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am rezolvat. I-am scos bateria, am tinut apasat vreo 50 de secunde pe butonul de deschidere apoi i-am bagat bateria la loc si cand l-am deschis a mers. happy

| Sebastian11x1 a răspuns:

E problema din display.pot fi duse lampile, poate fi cazut invertoru, sau banda. porneste laptopul, si lumineaza cu ceva display-ul si priveste atent daca ai imagine. poate avea imagine dar fara lumina din spate.cauze pot fi mai multe

| anonim_4396 explică (pentru Sebastian11x1):

E negru complet. Am luminat acum cu o lanterna.

| Sebastian11x1 a răspuns (pentru anonim_4396):

In cel mai bun caz a dusa banda conectoare.in cel mai rau e dus display-ul. daca era invertorul sau lampile trebuia sa aiba imagine, dar fara lumina.din ce localitate esti? uite, daca te intereseaza baga in lista de mess id asta 0762098002, nu rade, e un id de mess, omul e un meserias de prima mana, are orice piese ai novoe, e si ieftin.ia legatura cu el.

| Sebastian11x1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://mercador.ro/......DF8O7.html r:; s: intra aici si convinge-te

| anonim_4396 explică (pentru Sebastian11x1):

Iti multumesc, sunt din Bucuresti. Voi vedea ce pot face.