| ancuta20 a întrebat:

Hei! Am o tableta si i s-a stricat camera foto. Cand vreau sa fac o poza imi apare ecranul verde, dar pozele sunt negre. As putea sa o repar cumva fara sa o duc la service?

4 răspunsuri:
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! Posibil sa dai un reset configurare fabrica? Daca nici asa nu merge, inseamna ca s-a defectat! Toate bune!

| Goddess23 a răspuns:

O poti repara daca esti chiar tu un lucrator intr-un service altfel nu ai cum. Nu poti sa iei surubelnita si sa o desfaci daca nu cunosti in domeniu.

| TeRogLasama a răspuns:

E complicat daca nu stii unde sa umbli
Poti inlocui camera cu alta dar sa fie cu acelasi intrari ca altfel degeaba

| Sebastian67 a răspuns:

Teoretic, o camera de la un telefon/ tableta nu ar trebuie sa se strice logic, doar daca ai busit tableta. Multa sanatate!