| Mitika a întrebat:

Hei!
Am primit de la scoala o tableta, un imart pro de la vonino. Problema este ca bateria se duce foarte repede, dar extraordinar de repede. Daca nu folosesc tableta, sa spunem ca in maximum 2 zile se termina. O fi vreo problema sau asa e normal? Ok, inteleg la iphone nu ma tine asa mult bateria, dar il si folosesc intens, insa asta nu prea. Voi ce credeti? Ce sa ii fac?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu-i faci nimic (nu e a ta!) - dar o ții la incărcat tot timpul cât ești online, să n-ai intreruperi

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Intra la aplicatii si dezactiveaza tot ce nu folosesti, ma refer aici la serviciile Google (Foto/Music...). Curata RAM-ul mereu, cel putin de 2 ori pe zi. Nu tine pornit mereu Wi-Fi ul.