| Lulita a întrebat:

Hei! Am pus telefonul la incarcat si in 25 de minute a fost incarcat 100%....stiti cumva de ce? E ceva rau?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Bateria era goală sau aproape plină.
Dacă era descărcată atunci bateria și-a cam... trăit viața.
Dacă era pe sfert/jumate maxim descărcată și s-a încărcat în 25 minute(zici) atunci e ceva normal, mai ales dacă știi ca încărcătorul tău scoate amperaj mai mare; de exemplu 2, 1A/5V

| alexboss2020 a răspuns:

Daca telefonul tau este unul intergalactic si venit din spatiu as putea spune ca 25 minute dureaza putin cam mult, dar avand in vedere ca nu este asa vei afla urmatoarele posibilitati:
1.Bateria este pe moarte
2.Este posibil sa fie o eroare a softului, adica sa iti arate ca este incarcat 100% si sa nu fie asa! Si mie mi s-a intamplat un lucru ciudat la un telefon si acela era ca imi arata ca am 3% baterie si dupa 30min de joaca le el am constatat ca "acesti"3% din baterie tin prea mult asa ca i-am dat un restart si imi aparea procentajul normal de 28%!

| AlexSalling a răspuns:

E defecta bateria. Nici nu te va tine prea mult.

| gălbenea a răspuns:

Ce telefon e?