| notyourbusiness23 a întrebat:

Hei.

Am si eu o mica nemlamurire.
Tocmai ce am descoperit ca mi s-a umflat bateria telefonului *lacrima*, si o sa dureze cateva zile pana imi pot achizitiona alta.
Si intrebarea mea estee: mai pot folosi telefonul cu bateria umflata in el? *macar sa il pot tine aprins, nu neaparat sa umblu pe el*

Stiu, exprimarea mea lasa de dorit, dar sunt putin bulversata la ora asta.*nu mi s-a intamplat niciodata una ca asta..sa ma trezesc cu bateria asa.*

Dau funda.

P.s: Nu ma injurati pentru modul in care m-am exprimat.laughing)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, il poti folosii dar numai pentru dat telefoane scurte sau primit telefoane scurte.
Orice excess de folosit telefonul pe termen imai mult, creste riscul sa ia foc!
Sunt mii de exemple pe internet cu baterii explodate, din cauza folosirii excesive, deci, folosesti telefonul, doar pentru telefoane fff scurte si atat.
Nu jocuri, nu mesaje, nu Fb si altele, simplu, doar telefon si atat.

| notyourbusiness23 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc mult pentru raspuns

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,de ce nu? Nu stiu sigur daca va functina la fel de bine ca inanite...dar e posibil zic eu.(poate fii diferit de la baterie la alta).
Daca ai vazut ca e gravida(pregnant, nu umflata), inseamna ca telefonul nu e unibody, rezulta ca, capacul de pe spate nu se inchide asa bine, ai grija la el.

| notyourbusiness23 explică (pentru anonim_4396):

Chiar am vrut sa folosesc cuvantul"Gravida" in exprimarea mea, dar credeam ca o sa fie aiurealaughing
Totusi, am inteles ca exista riscul ca bateria sa faca buf la un moment dat..si de asta mi-e teama.

| Violleta2022 a răspuns (pentru notyourbusiness23):

Tocmai de aceea te-am sfatuit sa ai convorbiri fffff scurte, pentru ca bateria este deja umflata si iti poate exploda la ureche!

| notyourbusiness23 explică (pentru Violleta2022):

Am ales sa nu-l mai folosesc pana ce nu îmi mai alta baterie. Desigur ca am scos bateria din ele

| alex495 a răspuns:

E normal bateria sa se umfle dupa o vreme, da poate fi folosita in continuare dar nu recomand sa ti telefonul in buzunar undeva strans ca se va crapa foarte probabil carcasa bateriei, in cel mai rau caz strici ceva la partea din fata a telefonului

| notyourbusiness23 explică (pentru alex495):

Chiar nu am patit vreodata asta.
Am patit sa nu ma mai tina bateria nici 4 ore, dar asta nu.
Sunt chiar putin speriata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru notyourbusiness23):

As putea sa fac o gluma proasta cu Samsung, dar nu.
Fiecare baterie are protectia ei, uita-te la bateria lui S8 cum e facuta in toate feluri si nu bufneste, nimic.Grozav Samsung happy

| notyourbusiness23 explică (pentru anonim_4396):

Chiar Samsung am. laughing)

| AKH404 a răspuns:

Acumulatorul nu va functiona in parametrii normali, dar da, merge. Il poti folosi pana iti vine cel nou. Sa eviti sa te joci mult pe el, se va supra-incalzi rau si indicat ar fi să nu