| ddaria37 a întrebat:

Hei! Am tableta și am tinut-o la încărcat mai mereu. În ultimul timp am stat pe ea cât era la încărcat, iar acum s-a descărcat și când am bagat-o la încărcat se tot aprinde și se stinge nici nu am timp sa apăs butonul de închidere. Știe cineva ce e de făcut? Pot sa îmi recuperez toate datele din ea? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cand sta la incarcat, sta la incarcat, nu stai pe ea, chestie elementara!

| sosostore a răspuns:

Este posibil care incarcatorul sa fie stricat, incearca si o incarca la calculator cu; cablul de date. dar este posibil sa fie si mufa de incarcare stricata, sau ultimul caz ceea ce afecteaza cel mai mult bateria tabletei este ca te joci pe ea in timp ce se incarca

| CarTooNXD a răspuns:

Simplu! Mergi la parinti, cere niste banuti si da o fuga la un service autorizat sa-ti schimbe bateria.
Tableta in general nu are nimic insa bateria ii cam bulita ( de tot )

| Petrisor_Gabriel_1992 a răspuns:

Poate e de la incarcator, incearca sa l scimbi cu altul mai bun! Daca nu trimite tot ce ai pe ia (poze, vedeoclipuri) pe un alt telefon prin bluetooth., sau baga toate datele intr un card de memorie apoi introducel in alt dispozitiv ( telefon, tableta)!