| cxxcvcz a întrebat:

Hei. Am un laptop Asus K52N de vreo 3-4 ani, iar sistemul de operare este un Win7 Ultimate. Doresc să instalez un win8 sau win10. Problema este că nu sunt sigură dacă voi putea deoarece domnul care mi-a instalat acest windows a avut niște probleme, încercând mai întâi să instaleze un Vista, fără succes, abia apoi reușind cu windows 7.
Aș avea sanse la un win8 sau win10 fără să îmi schimb laptopul?
Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Se pare ca tu habar n-ai despre ce vorbesti. In primul rand windows 10 nici nu s-a lansat ceea ce gasesti pe net este tehnical preview. Cei de la Asus ofera suport doar pentru sistemul de operare windows 7 pentru laptopul tau, asa ca reinstaleaza acelasi sistem de operare!