| Andreww42 a întrebat:

Hei!

Am un laptop Lenovo B51-30 si vine cu FreeDOS
De ce este nevoie pentru a instala Widnows pe el?

In BIOS, la boot priority, exista optiunile UEIFI si Legacy, nu floppy disk, usb sau placa de baza, asa cum eram obisnuit.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| tpuuser999 a răspuns:

Din experienta mea, cel mai simplu e sa lasi pe Legacy (mai ales daca nu ai un Windows 7 "cumparat"). Windows 7 se instaleaza cel mai usor de pe DVD, iar Windows 10 se poate instala si de pe USB. Recomand un Windows 7 Home Premium sau un Windows 10 Home (Single Language) pe care il poti descarca direct de la Microsoft: https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10

Nu uita sa intri in BIOS si sa pornesti de pe DVD sau USB prima data cand incepi instalarea. Spor!