| Denis_Denis_1998 a întrebat:

Hei, am un laptop mai vechi din 2012 și jucam GTA 5 pe el, îmi mergea cam in 15 fps dar pasta termica n-am schimbat-o niciodată și dacă mi-o schimb îmi va merge in 20 fps?

6 răspunsuri:
| EveX a răspuns:

Poate te va ajuta in cateva fps, dar cel mai important este placa video oricum ar fi bine sa pui pasta cat de curand poti daca nu vrei sa se arda procesorul!

| AndreiMarin499 a răspuns:

Nu aici e vorba de performanța laptopului nu de pasta termica.

| xGamerZ212 a răspuns:

Da, ai sa vezi niste fps in plus

| crysty1222 a răspuns:

Depinde de ce temperaturi ai acum. Unele procesoare isi scad automat frecventa cand se incalzesc prea tare, iar asta duce la scaderea performantei si automat scad si cateva fps-uri in jocuri. Dar ti-am zis, asta se intampla doar la unele procesoare. Unele procesoare isi dau restart cand ating temperaturi prea mari. Poti observa o cretere de fps-uri dupa ce schimbi pasta termoconductoare, dar nu obligatoriu.

| Andresso a răspuns:

laughing)))))))))) Doamne, cun naiba sa joci cu fps-urile alea in 2k19, ia-ti pc de 15 milioane si-ti va merge gta 5 la maxim lejer. Arunca laptop-ul ala ca e deja expirat. La 19 ani ai tai, sau 20 cat ai, nu are rost sa joci un joc de 20 fps-uri sau 30 fps-uri, alea joaca numai copii de 6-7 ani care nu stiu ce naiba sa faca cu timpul lor.

| Denis_Denis_1998 explică (pentru Andresso):

In primul rând am 14 ani și nu îmi permit să îmi iau de 15 milioane pc