| Impretty a întrebat:

Hei!
Am un Samsung Galaxy J5 de 8 GB,si imi tot arata ca memoria e plina, insa nu am multe aplicatii iar aceste aplicatii le-am mutat pe cardul de memorie.
De ce inca imi arata asta chiar daca imi eliberez memoria telefonului si ce sa fac?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti sigur(ă) că s-au mutat pe cardul de memorie? Eu nu cred.

| MeForeverAlone a răspuns:

Se întâmplă des la Samsung-uri. Încearcă să descarci Fast Cleaner, îți curăță telefon de ceea ce nu ai nevoie și o să ai mai multă memorie după. Dacă nu poți să-l descarci dă-i pur și simplu resetare din fabrică, cum a zis Santo.

| tpuuser999 a răspuns:

Dezinstaleaza toate actualizarile de la aplicatiile pe care nu le folosesti si nu le poti sterge de tot. Da-i Clear Data/Cache la aplicatiile Magazin Play si Servicii Google Play (ar trebui sa fie vreo 200Mb). Muta toate pozele si cartile pe card. Instaleaza ES Task Manager si da-i Clear Cache.

In ultima instanta poti sa faci root si sa stergi toate aplicatiile nedorite cu aplicatia Titanium (dar ai mare grija... eu am stricat o tableta in felul acesta si mi-a fost greu s-o repar).

Telefoanele cu 8Gb sunt facute de ca sa oblige utilizatorii sa cumpere altele la cel mult un an dupa. Minimul recomandat este 16Gb...

| Santo2190 a răspuns:

Daca tot ai mutat tot ce ai nevoie pe card, da-i o resetare din fabrica telefonului

| antoniaidk a răspuns:

Lucruri tipice Samsungului..schimbati-l.

| Gurgui_Catalin_Mirela_1984 a răspuns:

Unele fisiere trebuie sterse din my fyles(fisierul meu). acelasi model de tel am si eu si crede-ma ca merge