| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am un Samsung Galaxy S2 si cand gaseste o retea wi fi care nu are parola insa are semnal slab, nu se conecteaza..Problema asta o am si cand sunt acasa pentru ca nu gaseste decat o retea fara parola, tot cu semnal slab..deci nu pot intra pe net sad.Eu la pc am net prin cablu de la RDS. Ce pot face? Multumesc anticipat big grin!

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

Asta nu este o problema a telefonului asa ca poti sta calm/a.
Dar daca totusi doresti a vedea daca ai o problema
apeleaza la un prieten ce are un telefon cu hostpot si o conexiune de date
si roaga-l sa creeze o retea wi-fi
ai sa vezi ca telefonul tau se va conecta!

| anonim_4396 explică (pentru panther2007):

Am telefonul de o saptamana si in prima zi s-a conectat la o retea fara parola. si mergea perfect. Dupa 2 zile nu se mai conecta..de ce nu mai merge? n-m schimbat nicio setare..si mereu scrie sub numele retelei "salvat".

| panther2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai e posibil ca respectiva retea sa nu iti permita
dar asta nu inseamna ca telefonul tau e de vina!

| anonim_4396 explică (pentru panther2007):

Got it. Mersi mult!

| panther2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai pentru ce
sper ca ti-am fost de ajutor!

6 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Un ruter wireless de aici :
http://www.emag.ro/routere_wireless/c/
apoi configurarea lui aici:
http://www.videotutorial.ro/? p=903

| stlucian a răspuns:

Asta ca sa fie garantata! Nu-ti trebuie mai mult de 75-100 lei plus ca ai control asupra net-ului!(poti sa opresti oricand wireless-ul)