| XLittleGirlX a întrebat:

Hei. Am un stick de 4GB si cand il bag in portul USB se aprinde LED-ul acela rosu de la stick dar nu imi citeste laptop-ul stick-ul. Am un laptop Compaq si stick TangryThink Xtra).
Funda!

2 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Te uiti mai intai in device manager sa vezi daca ai trecut vreun semn de intrebare la usb-urile de acolo. Daca ai ceva acolo poti reinstala driverul cu Driver Booster, instal, scan si vezi ce iti arata softul. Dupa restart incearca din nou ar trebui sa-l vada. Daca nu merge ar trebui o formatare a acelui stick, atentie, o sa pierzi toate datele de pe el. Ti-am lasat un soft pentru stick, e bun pentru protectia lui, il pui pe stick. Bafta!
http://labs.bitdefender.com/projects/usb-immunizer/overview/

| Yuzoo a răspuns:

Cred ca laptopul are o problema cu citirea memorilor externe sau e USB, incearca sa vezi daca citeste alt USB cum ar fi un mouse sau altceva, daca citeste alt USB inseamna ca laptopul are probleme la citirea stickului, acum daca alt stick merge inseamna ca stickul are probleme.