| Lavi2002 a întrebat:

Hei!
As dori sa imi cumpar un telefon nou, dar pur si simplu nu stiu ce sa aleg.
Samsung Galaxy J5 sau Huwaei P8 lite?
care e mai ok si de ce?
Daca aveti unul dintre telefoane, va rog sa-mi spuneti avantajele.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Huawei P8 Lite deoarece este PUŢIN mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/......mpare.php3

Toate cele bune!

| Roxin a răspuns:

Buna!

Diferenta dintre ele ca specificatii e foarte mica. O mica diferenta de RAM(aici castiga Huawei)
Insa, eu as alege Samsung. In primul rand pentru renume. Huawei imi pare putin chinezarie, plus ca am auzit multi nemultumiti de calitate si durabilitate.
Le poti compara si tu. Iti las un link mai jos.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7184&idPhone2=7201

O zi buna!

| Roxin a răspuns:

Ah si inca ceva. Samsung are baterie detasabila. Huawei nu. Daca vreodata te lasa bateria de tot, o poti schimba fara prea multe batai de cap. happy