| alyn9833 a întrebat:

Hei buna TPU, recent am achizitionat un telefon Utok 351D Pearl...cand am vrut sa probez camera nu mergea, se blocheaza. Dar cand scot cartela merge, nu am nici o problema, din ce cauza sa fie?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

La care cartelă te referi? probabil că e vorba despre cardul microSD. În acest caz, e posibil ca respectivul card să fie defect. Încearcă să faci o probă cu altul.

| alyn9833 explică (pentru mihai69):

Nu la card micro SD ma refer...cartela Orange

| mihai69 a răspuns (pentru alyn9833):

Asta chiar e tare! sincer, nu-mi dau seama care o fi legătura.
Încearcă totuși să îi schimbi locul (e dual SIM) - pune-o în celălalt slot. Poate așa să meargă?

| alyn9833 explică (pentru mihai69):

Camera din fata merge, dar nu imi apare sa o schimb cu cea din fata