| mikelson a întrebat:

Hei...cam cat ar trebui un copil de 14 ani sa stea pe telefon zilnic?
Eu stau cam mult si as vrea sa stiu cat este recomandat

Răspuns Câştigător
| SüßesHäschen a răspuns:

14 ani..hmm deci fiind la scoala, nu e prea recomandat sa stai si sa iti pierzi timpul..mai bine ai invata deoarece ai timp toată viața sa stai si sa butonezi.

Cand vii tu de la scoala la 1 sau 2 mănânci și faci ceea ce e de facut cand ajungi acasa apoi sa spunem ca stai o oră sau o oră jumate iar daca ai teme sa le faci după sa înveți apoi sa spunem ca termini pana la 8 si stai pana la 22 iar apoi somn...5 ore pe zi cu pauze intre ele ar fi dejuns.iar pauza sa nu fie ca ceea de la scoala...iar in weekend stai cat te tin ochi.

3 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

30 de minute

| D3I3 a răspuns:

în genere, la tv, pc, telefon un copil de 14 ani:
fără griji poți sta 20 minute
maxim 40 minute fără să-ți facă nimic rău
și 50 minute deja e prea mult.
Când am fost la oftamolog era un grafic, ceva gen. Și ăia de 22 ani pot sta maxim 90 minute.