| SweetFashion a întrebat:

Hei! Ce telefon imi recomandati,vreau sa aiba cel putin 4, 3 inch si camera principala de cel putin 8 mp, dar sa nu depaseasca pretul de 1500 de lei!

10 răspunsuri:
| Rares5 a răspuns:

LG G2, LG G2 mini, Samnsung S4, Samnsung S4 mini, Samnsung Nonte 3, Nexus 5, Nexus 4, LG Optimus L9 II, HTC Desire 816. Depinde si ce vrei tu sa faci cu el, poti sa vezi si de la Motorola, Lenovo, Asus, eu in acest moment inclin spre LG G3

| mihai69 a răspuns (pentru Rares5):

LG G3 costă acum în Australia (unde a fost deja lansat) ~ 550 €; iar G2 costă la noi minimum 1700. S4 e ceva peste 1500 lei; Note 3 sare bine de 2200... Tu ai citi ce cerea fata asta?!?

| Rares5 a răspuns:

Mihai69, da am citit doar ca eu nu recomand sa fie, cu cat pretu e mai mic sunt si sacrificii chiar tu ai afirmat ca ai avut o experienta neplacuta. Eu pentru primul smatphone ieftin as incerca Motorola Moto E

| DAnc3 a răspuns:

Decat jafuri chinezesti mai bine aici telefoane de la firme bune:
-Htc Desire 816 http://www.pcgarage.ro/smartphone/htc/desire-816-dual-sim-grey/
-Sony Xperia ZR http://www.pcgarage.ro/smartphone/sony/xperia-zr-c5503-4g-lte-black/
-Hwaei Ascen P6 http://www.emag.ro/......DYR8XBBBM/
Astea ar fi cele mai bune alegeri, sa nu iei tot felul de Allview, evolio utok si alte prostii ca sunt prost optimizate si chinezarii rebranduite cu pret crescut.

| mihai69 a răspuns (pentru DAnc3):

„Decat jafuri chinezesti mai bine aici telefoane de la firme bune:
(...)
- Hwaei Ascen P6"
===
Și Huawei ăsta, de unde crezi că vine?!? Am avut printre primele telefoane ale lor de pe piața noastră - în afară de faptul că erau ieftine, n-au strălucit cu nimic. Dimpotrivă.

| DAnc3 a răspuns (pentru mihai69):

Uita-te ce recenzii ale telefonul, l-am avut si in mana si se misca perfect si dupa aproape un an, iar daca nu stiai iphonurile se asambleaza in fabrici Huawei.

| mihai69 a răspuns:

Utok 500 Q sau 470Q.
www.utok.com/ro/seria-500/utok-500q
www.utok.com/ro/seria-400/utok-470-q
Bune, ieftine, dual SIM și cu 5 ani garanție.

| SouLIce a răspuns:

Nexus 5 este best buy pentru bugetul de care dispui daca mai pui inca 200 lei poti lua s4 sau LG g2

| Rares5 a răspuns (pentru SouLIce):

E buna recomndarea ta dar ea nu cred ca prefera un Nexus probabil un LG g2 sau s4, cum ai spus si tu si eu

| Ionel85 a răspuns:

Uite asta e foarte interesant e facut fix dupa iphone http://bit.ly/1hhleFl