| Raluca591 a întrebat:

Hei, cum pot bloca pe cineva sa imi vada reperele (nu story urile) pe Instagram?

Răspuns Câştigător
| SEMIHA a răspuns:

Se leagă una de cealaltă. Dacă blochezi o persoană să nu mai poată urmării story-urile tale, în același timp nu îi mai apar nici reperele atâta timp cât faci asta, nu îi mai apar. Dai la setări -> confidențialitate -> Poveste -> "Nu afișa povestea pentru" și selectezi din lista ta de persoane care te urmăresc, pe cine nu vrei să îți mai vadă reperele și desigur, nu ii mai apar nici poveștile.