| BlondaBlondii a întrebat:

Hei. Cuptorul electric funcționează în mare parte precum cel cu microunde? M-a rugat bunica mea sa ii achiziționez un cuptor dar vrea să poată să îi facă și popcorn verișorului meu și să încălzească mâncarea dar și să gătească in el.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"Cuptorul electric funcționează în mare parte precum cel cu microunde?"

asemănare : doar că sunt alimentate electric
deosebiri: o grămadă

dacă bunica vrea popcorn, ia-i cu microunde dacă vrea de gătit, ia-i din celălalt. Poftă mare

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu stii la ce te bagi daca vrei un cuptor electric. Foloseste un aragaz, ca e mai bun.
P.S. Nu cred ca bunica vrea un cuptor electric, ci tu.

| BlondaBlondii explică (pentru darrio2007):

Bunica mea îl creste pe verișorul meu de mai bine de 10 ani și este foarte pretențios la mâncare. Și nu îi merge cuptorul de la aragaz și nu își permite să schimbe aragazului. Asa că P.s-ul tau nu are nici un rost aici

| darrio2007 a răspuns (pentru BlondaBlondii):

Ia un cuptor cu microunde si rezolva problema. Nu este totuna cu cel electric. De gatit o poate face si pe ochiurile de la aragaz. Nu orice mancare se face la cuptor.

| Andreeush a răspuns:

Cuptorul electric nu e pentru a încălzi mâncarea nici pentru popcorn.
Cuptorul e pentru a coace, a prepara diverse produse din carne etc.

| Panamax a răspuns:

Am facut popcorn pe aragaz normal in 5 minute.

| alex15ccc a răspuns:

Cumpara un cuptor cu microunde, cel electric nu poate face popcorn si durează destul de mult pana se incalzeste.