| GiovanniVDM a întrebat:

Hei daca ai un PC cam asa:
-4gb ram
-Windows home 10 64 bit
-i3-1470
-nVIDIA ge force 750 ti
Este adevărat ca se va deschide mai greu pentru ca pe 64 bit ii trebuie mai mult de 4gb ram ca nu sunt destui?

Răspuns Câştigător
| casher a răspuns:

Iti zic de acum ca oricat de repede s-ar deschide tot se ingreuneaza pe parcursul timpului. Am si eu 4gb ram si 64 bit, windows 7 professional. Ti se ingreuneaza ca doar daca iti iei un pc nu il lasi cu 3-4 programe in el, banuiesc ca iti place gamingul sau editare de videoclipuri sau sa lucrezi in photoshop, etc. Cand iti iei mai multe programe in discul unde s-a instalat windowsul (90% in DISK C) ingreuneaza cam tot pc-ul. Nu prea se simte. Totusi, nu se deschide mai greu pentru ca esti pe 64 bit si iti trebuie mai mult de 4gb ram. Cum am zis mai sus o sa ti se ingreuneze pe parcurs deci nu prea conteaza.

5 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Nu este adevarat.
Ambele sisteme AU ACELEASI CERINTE!
Daca instalezi windowus pe 32 biti, acesta iti va citi doar 2gb ram.

| DragosTrandafir a răspuns:

4 gb de ram pe 64 de biti sunt destul de buni si eu am tot 4 gb de ram ddr3 si se deschide foarte repede este o problema cu windows-ul calculatorulu-i tai

| danutzu96 a răspuns:

Nu, nu se deschide mai greu din cauza asta.

| mihiai45 a răspuns:

Pentru 64 de biti ai nevoie de minim 4 gb

| ardei795 a răspuns:

Nu, e foarte bine ca e pe 64 bit, daca era pe 32, nu accepta decat 2gb ram. Deci pe 64 bit e mai bun, gandeste-te happy