| GabiD a întrebat:

Hei! Daca antivirusul android scaneaza aplicatiile instalate, atunci ce sa folosesc impotriva virusilor de pe net?
Multumesc+funda!

Răspuns Câştigător
| GabiD explică:

Nu pot sa-ti recomand dar tu decizi:

http://app4smart.com/en/402-avast-mobile-security.html

sau alege:

http://app4smart.com/......virus.html

13 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

In general antivirusul e activ tot timpul atat la navigare cat si la instalarea/folosirea aplicatiilor.Asta in cazul cand nu l-ai oprit. Odata scanate fisierele instalate daca sunt curate el nu va mai reveni asupra scanarii lor.Acum depinde si de ce antivirus folosesti.

| GabiD explică (pentru stlucian):

Care e bun?

| stlucian a răspuns (pentru GabiD):

Ce telefon?

| GabiD explică (pentru stlucian):

Samsung s4

| GabiD explică (pentru GabiD):

Multumesc.Iti dau funda, dar te rooog zi tu pe care l-ai alege? Am avut avast pe care super mega multa lume zice ca ii cel mai bun si s-au facut teste dar cand am luat dr.web a gasit 2.Pai ce teste o facut?

| GabiD explică (pentru stlucian):

Sau dc la mine nu detecteaza? Ca daca s-au facut teste si zic ca e cel mai bun inseamna ca gresesc.

| stlucian a răspuns (pentru GabiD):

Umbla un pic prin setari ca asa cum vine default e bun dar depinde si prin ce site-uri navighezi si de unde download-ezi.

| GabiD explică (pentru stlucian):

Deci ai alege avast?

| stlucian a răspuns (pentru GabiD):

DA!

| SouLIce a răspuns:

Stai linistit majoritatatea virusilor de android sunt luati prin intermediul aplicatiilor, chiar si asa un antivirus bun are grija sa nu intri pe tot felul de pagini web suspicioase

| asperix a răspuns:

De obicei un antivirus bun pe mobil cu android are si scanare live pe web. Depinde ce antivirus ai...

| GabiD explică (pentru asperix):

Care e bun si pentru asa ceva?

| asperix a răspuns (pentru GabiD):

Eu am bitdefender (vreo 30 lei)