| andreia297 a întrebat:

Hei. Daca imi schimb telefonul si mai vreau conversatiile de pe whatsapp exista vreo modalitate prin care sa le am si pe viitorul telefon? big grin

5 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

De la un telefon android la un alt telefon android este usor, http://www.whatsapp.com/faq/en/android/20902622
faza este ca Android si iOS exporta in 2 formate diferite baza de date. exista un program care face din format iPhone in format Android http://www.whatsappmigrator.com/ alta solutie insa nu am mai gasit.

| LucianP a răspuns:

Da.faci backup, il salvezi pe card, apoi doar muti cardul in telefonul cel nou si instalezi backup-ul.

| COCARDAN a răspuns:

Daca ai card de memorie vezi daca poti din setarile de la whats up sa le salvezi in card nu in telefon.Ar mai fi posibilitatea sa-ti faci un cont pe google si sa-ti salvezi acolo tot ce vrei direct din telefon

| andreia297 explică (pentru COCARDAN):

Vreau sa le mut de pe un Samsung pe un iPhone. E o chestie la aplicatie, la setari, unde dai sa se faca o copie a conversatiilor, e posibil sa mearga sa le copiez pe iphone?

| Madalina100l a răspuns (pentru andreia297):

Bună am și eu o întrebare daca vrei sa ma ajuți cum recuperez un cont de watapp daca nu mai am numărul de telefon pentru a confirma codul?