| trapp a întrebat:

Hei. De ceva timp nu-mi merge idul. Am incercat sa intru pe mail, dar nu reusesc. tot imi apar intrebarile * mentionez ca id-ul il am din 2010 si chiar nu mai stiu raspunsurile. Ideea e ca imi spune; we can't sign you in to Yahoo! Messenger. There might be a problem with your internet connection. Nu inteleg ce are. Pe alte iduri merge sa intru. nu e nicio problema cu internetul. Ce poate sa fie?!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Are ca altfel nu iti mai spuneam!
Pasul 1.
Apasa tasta cu logo windows si tasta R amandoua odata. Se deschide o fereastra mica in care scrii inetcpl.cpl si click OK. Acum se va deschide o fereastra mai mare in care dai click sus pe tabul ADVANCED (complex)Click pe RESET buton.Acum cauta Delete personal settings si din nou click pe RESET. Poti sa inchizi fereastra.
Pasul 2.
Sterge memoria CACHE din Messenger
În zona de notificare situata lânga ceas în coltul din dreapta jos al ecranului, faci clic dreapta pe Yahoo! Messenger (smiley pictograma), apoi selecteaza Iesire (close). Clic pe butonul Start din Windows, selecteaza Programs (sau Toate programele) | Accesorii | Command Prompt.
Aici ai comenzi pe care le copii pe rand si le dai lipire in Comand Prompt

rd "%AppData%\Yahoo!\" /s /q

rd "%ProgramFiles%\Yahoo!\Messenger\Cache\" /s /q

rd "%ProgramFiles(x86)%\Yahoo!\Messenger\Cache\" /s /q

rd "%LocalAppData%\VirtualStore\Program Files\Yahoo!\Messenger\Cache" /s /q

rd "%LocalAppData%\VirtualStore\Program Files (x86)\Yahoo!\Messenger\Cache" /s /q

Copie o linie la un moment dat din lista de comenzi apoi faci clic dreapta în fereastra Command Prompt pentru a lipi comanda. Dupa lipirea fiecarei comenzi, apasa Enter de pe tastatura.
Nota: Daca primesti "Sistemul nu poate gasi fisierul specificat", continua cu urmatoarea comanda. Aceste erori sunt inofensive. Faci clic pe butonul X pentru a închide fereastra de comanda dupa ce ai terminat.
Daca utilizezi Windows Vista sau Windows 7 si primesti "accesul este refuzat" eroare(acces denied), începi din nou cu Etapa 1 de mai sus, apoi asigura-te sa faci clic dreapta pe prompt de comanda si selecteaza Executare ca administrator... urmeaza pasii.
Ai sters memoria cache si poti incerca sa deschizi Yahoo Messenger.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Seteaza data si ora la pc -> da un restart -> intra pe messenger. Ora si data o setezi de la ceasul din systray(dreapta jos pe desktop)

| trapp explică (pentru neluL):

Niciun rezultat. nu inteleg ce treaba ar avea cu id-ul asta. celelalte merg.doar asta nu merge. -.-

| neluL a răspuns (pentru trapp):

Are ca altfel nu iti mai spuneam!
Pasul 1.
Apasa tasta cu logo windows si tasta R amandoua odata. Se deschide o fereastra mica in care scrii inetcpl.cpl si click OK. Acum se va deschide o fereastra mai mare in care dai click sus pe tabul ADVANCED (complex)Click pe RESET buton.Acum cauta Delete personal settings si din nou click pe RESET. Poti sa inchizi fereastra.
Pasul 2.
Sterge memoria CACHE din Messenger
În zona de notificare situata lânga ceas în coltul din dreapta jos al ecranului, faci clic dreapta pe Yahoo! Messenger (smiley pictograma), apoi selecteaza Iesire (close). Clic pe butonul Start din Windows, selecteaza Programs (sau Toate programele) | Accesorii | Command Prompt.
Aici ai comenzi pe care le copii pe rand si le dai lipire in Comand Prompt

rd "%AppData%\Yahoo!\" /s /q

rd "%ProgramFiles%\Yahoo!\Messenger\Cache\" /s /q

rd "%ProgramFiles(x86)%\Yahoo!\Messenger\Cache\" /s /q

rd "%LocalAppData%\VirtualStore\Program Files\Yahoo!\Messenger\Cache" /s /q

rd "%LocalAppData%\VirtualStore\Program Files (x86)\Yahoo!\Messenger\Cache" /s /q

Copie o linie la un moment dat din lista de comenzi apoi faci clic dreapta în fereastra Command Prompt pentru a lipi comanda. Dupa lipirea fiecarei comenzi, apasa Enter de pe tastatura.
Nota: Daca primesti "Sistemul nu poate gasi fisierul specificat", continua cu urmatoarea comanda. Aceste erori sunt inofensive. Faci clic pe butonul X pentru a închide fereastra de comanda dupa ce ai terminat.
Daca utilizezi Windows Vista sau Windows 7 si primesti "accesul este refuzat" eroare(acces denied), începi din nou cu Etapa 1 de mai sus, apoi asigura-te sa faci clic dreapta pe prompt de comanda si selecteaza Executare ca administrator... urmeaza pasii.
Ai sters memoria cache si poti incerca sa deschizi Yahoo Messenger.

| pozeanimate a răspuns:

Nimic nu-i faci, daca nu raspunzi la intrebari sau sa recuperezi cu emailul alternativ

| trapp explică (pentru pozeanimate):

Ba da, merge. am vazut tutoriale si merge. doar ca trebuie sa -mi apara; your account has been locked. iar mie imi apare asta ce am scris mai sus, in intrebare.

| pozeanimate a răspuns (pentru trapp):

Posibil eu nu te-am inteles bine,dar repet,daca intri in mail si iti cere sa raspunzi la intrebarile secrete si nu le stii raspunsul, sau nu ai mail alternativ, nu-i faci nimic decat sa le scrii lor si vei primi un raspuns in doi peri,...
stiu ca mai este o chestie care nu te oti loga la mess si facebook din cauza datei si orei, trebuie corectate, anul data si ora