| Adrian1555 a întrebat:

Hei
Decj eu stau intr o casa cu 3 etaje ( parter, etaj 1, etaj2)
Eu stau la etajul 2
Routerul de wi fi este la parter gen
Exista ceva ce amplifica distanta ca sa pot prinde si eu la 2?
Adica prind ceva
Dar la o linie degeaba prinzi merge cand si cand

6 răspunsuri:
| darkhell217 a răspuns:

Exista un aparat special pentru asta ce merge legat la reteaua electrica, nu stiu sigur cum ii zice doar de curand am vazut in alta tara dar ma pot interesa daca vrei

| mihai69 a răspuns:

Poți montala router o antenă cu câştig mai bun sau / şi să pui la etajul 1 un "range extender". (Caută pe eMAG).

| anonimg a răspuns:

Ai nevoie de un acces point. Este un aparat care seamănă cu routerul. Conectat la router nu mai are nevoie de configurări.

| onneshhott a răspuns:

Din cate stiu eu nu merge prelungit a raza, doar sa cumperi un router cu raza mai mare de actiune.
Dar nu stiu mai bine astepti si un raspuns de la o persoana mai calificata.

| Albastric286albastric a răspuns:

Pai de ce nu il pui la 1 sau chiar 2, la un etaj in care stai mult

| Adrian1555 explică (pentru Albastric286albastric):

Nu pot sa il urc pentru ca este din fibra optica si daca ai miscat cablul ala adio net pana vin sa l repare, deci acolo l au pus acolo sta, cine poate sa mi spuna unde gasesc cu siguranta as aprecia, am vzt la eMAG ceva nu stiu sigur daca e bun, e de bagat in priza la 99 de lei, dar nu conteaza pretul daca e si de 500 sau 800 tot il iau