| RaisaRamona a întrebat:

Hei. Detin un Samsung galaxy s3 chinezesc si nu mai pot utiliza tastatura pentru a introduce parola de deblocare a ecranului(nu pot folosi nici bara de stare). Am incercat sa il conectez la calculator dar din nefericire nu am usb debugging activat.De asemenea, am incercat sa intru si in recovery mode. Imi apar cateva optiuni dar nu le pot accesa(apas pe butonul power pentru "ok", dar nu ia comanda). Stiti ce as putea face ca sa ii fac tastatura aia sa mearga?

3 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Eu zic sa nu te complici du-l la reparatii telefoane si scapi de griji

| CostelFttw a răspuns:

Man deci ascults...Deci sti butonul de vloum, cel de blocare ecran si de home(ala de jos). Apasa-le pe toate odata(in acelasi timp)si dai reset complet la tell daca zi ci ca nu il poti deschide ca astfel dadeai din setati(daca il duci la reparati te stoarce de bani)Funda?

| RaisaRamona explică (pentru CostelFttw):

L-am dus la 2 service. Au spus ca nu vor sa se complice degeaba deoarece este o chinezarie de telefon si ca imei-ul nu este bun.